מעקות או לא להיות

מעקה זכוכית, נירוסטה או אלומיניום? צבע ניטרלי, מטאלי או מתבלט? כשמגיעים לבחור מעקה לבית, צצות שאלות עיצוביות רבות, ואנו נתקלים במגוון אפשרויות רחב אשר עלול לבלבל או להסיט אותנו מהרעיון המקורי. לעיתים אפילו נשקול עוד היבטים של עיצוב הבית מחדש. בחירה מושכלת של מעקה מורכבת משלושה גורמים: חומרים, עיצוב ובטיחות.

עיצוב זה חשוב, מהתכנון ועד התמונה לאינסטגרם

בין אם ביתכם עוצב על ידי מעצב פנים או על ידכם, הוא משקף את הטעם האישי שלכם. לכן, חשוב להתחיל מלהגדיר את עיצוב הבית: האם קיים שימוש מרובה בעץ? האם העיצוב נוטה למינימליזם או מתרחב ובעל צבעים ומרקמים שונים? האם הטעם האישי שלכם הוא עתיקות או מודרניזם? האם אתם אוהבים צבעים או מעדיפים את הקו הסולידי יותר? אלה שיקולים הנלקחים בחשבון בעת בחירת המעקה, והם יכולים להשפיע על כל הקו העיצובי בבית. בחירת מעקה שאינה מתחשבת בבחירות עיצוביות אחרות שנעשו עלולה ליצור מראה עמוס או לא חינני. לעומת זאת, וכיוון שמדרגות הן חלק משמעותי בבית מבחינת גודלן, בחירת מעקה המוסיף לעיצוב הבית יכולה לשדרג אותו באופן משמעותי ואפילו לייצר קו עיצובי מעניין חדש.

החומרים מהם עשויים מעקות אמתיים

זכוכית, נירוסטה או אלומיניום? כיצד מחליטים על החומרים הנכונים, מה המשמעות של כל בחירה, ואיך כל זה קשור לעיצוב הבית ומיקום המעקה בחלל? בחירת החומר ממנו יהיה עשוי המעקה קשור לבחירות העיצוביות אשר נעשו בבית. היא מושפעת גם מעמידותם, יכולתם לעמוד בפגעים מזיקים, המשתנים לפי הסביבה, ושיגרת הניקיון והשמירה עליהם. התקציב אף הוא משחק תפקיד, כיוון שהחומרים השונים מגיעים בטווח מחירים שונה. מיקום המעקה במרחב משפיע באופן משמעותי על בחירת החומר ממנו יהיה עשוי, ויש לקחת בחשבון גם את הבטיחות. מעקות אלומיניום ונירוסטה יכולים לספק תחושת ביטחון גבוהה יותר, ומעקה זכוכית פותח את המרחב ויוצר תחושה קלילה ומודרנית. בנוסף, מיקום המעקה בפנים או מחוץ לבית משפיעה אף היא על בחירת החומרים.

איתן המעקות בע"מ החברה המובילה בענף המעקות בארץ

יוסף, אשקלון

איתן, תודה על השירות הנפלא ועל הליווי הצמוד, אתה בעל מקצוע משכמך ומעלה

5.0
2018-10-26T11:49:28+00:00
איתן, תודה על השירות הנפלא ועל הליווי הצמוד, אתה בעל מקצוע משכמך ומעלה

מירי, אשדוד

איתן, תודה על שירות נהדר, חלוקת החדרים במשרד יצאה בדיוק כמו שרציתי

5.0
2018-11-18T10:34:28+00:00
איתן, תודה על שירות נהדר, חלוקת החדרים במשרד יצאה בדיוק כמו שרציתי
5
2

סוגי המעקות

מעקות זכוכית

אלגנטיות ומודרניות, זה שם המשחק

מעקות אלומיניום

אידיאלי לשימוש באזורי חוץ

מעקות נירוסטה

הבחירה הקלאסית למשחק בעיצוב

מעקות שתולים

עיצוב נקי וחדשני ללא אביזרי תמיכה

בטיחות זה שם המשחק

בטיחות מורכבת מבחירת החומרים הנכונה, ממבנה המעקה ומאופן ההתקנה. חומרים עמידים מאוד יבטיחו שמירה על המעקה לאורך שנים ויקטינו את הסיכון לשחיקה, שעלולה להפוך למפגע בטיחותי. מבנה המעקה, לדוגמא, גובהו, צורתו ועוביו, חשובים גם הם לשמירה על בטיחות, במיוחד כאשר בבית מתגוררים ילדים. אופן ההתקנה אמנם מוזכר אחרון אך הוא במעלה החשיבות: התקנת מעקים מחייבת מקצוענות מהמעלה הראשונה, עם הבנה וידע בתקנים השונים שעמידה בהם מבטיחה מינימום סיכון. למרות כל זאת, זכרו: בטיחות אינה מילה נרדפת למשעמם. ביטחון ועיצוב יכולים וצריכים ללכת טוב ביחד, והחוכמה היא לשלב את שניהם במלאכת מחשבת ובהרמוניה.

מתאימים לכם מעקה לכל פינה בבית או במשרד

  • מעקה זכוכית לבית – שומר על אלגנטיות ומודרניות ומאפשר תחושה פתוחה גם בחללים קטנים.
  • מעקה זכוכית מעוגל – עיצוב מודרני אשר יוצר אווירה מעוצבת ומתאים את עצמו לחללים שונים בבית.
  • מעקה זכוכית למדרגות – יכול להתאים גם בשילובים עם חומרים אחרים, למשל מדרגות עץ.
  • מעקה אלומיניום – אלומיניום הוא מתכת שאינה מחלידה, האידיאלית לשימוש באזורי חוץ.
  • מעקה נירוסטה – בחירה קלאסית אשר נשמרת בטיפול נכון לאורך שונים ומאפשרת משחקי עיצוב.
  • מעקה שתול – מעקה אשר שתול בבטון ללא תמיכה ומייצר עיצוב חדשני ומשתלב.
  • מעקות זכוכית למרפסת – מעניקים תחושה מעוצבת ומודרנית למרפסת מבלי לפגוע בבטיחות.
  • מעקות זכוכית לבריכה – שומרים על אלגנטיות, בטיחות ופרטיות.